Geçtiğimiz aydan bu güne gelen süreçte bir daha hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı konuşuluyor.

Psikolog Cenk UMUR Koronavirüsün psikolojiye etkileri yeni coronavirus covid19

Psikolog Cenk UMUR • Yeni Koronavirüs’ten korunma ve psikoloji

Koronavirüs bir pandemi haline geldiğinden beri, günlük yaşamımızda birçok alışkanlığımızı ve birbirimizle etkileşim biçimimizi değiştirmek zorunda kaldık. Ekonomik koşullarımız elverdiği ölçüde uygulayabildiğimiz sosyal izolasyon sürecinin, şüphesiz, bedensel ve ruhsal açıdan bazı etkileri oldu.

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ Koronavirüste beslenme yeni coronavirus covid19

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ • Yeni Koronavirüs’ten korunma ve beslenme

Momentum’da diyet, psikoloji ve spor hakkında yazan Psikolog Cenk Umur ve Uzm. Diyetisyen Şenol Yıldız ile psikoloji ve beslenme sağlığı açısından bu etkiler üzerine konuşacağız.

237 kişi okudu

Psikolog Cenk UMUR

Psikolog Cenk Umur, 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nden mezun olmuştur. Lisansüstü eğitimine Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü‘nde devam etmektedir. 2013 yılında Ali Osman Demirtaş Vakfı Özel Yatılı Bakım Merkezi’nde psikoz tanısı alan hastalar ve zihinsel engellilere yönelik psikososyal destek içerikli çalışmalar yaptıktan sonra 2014 yılında göreve başladığı Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü’nde kadına yönelik şiddet, sigara ve madde bağımlılığı, çocuk ihmal ve istismarı, intihar, otizm spektrum bozukluğu ve diğer gelişimsel bozukluklar alanında çalışmalar yapmıştır. 2018 yılından itibaren İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi’nde psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir