Bu soru, sporla uğraşan bireylerin ve danışanlarımın bana en sık sorduğu soruların başında geliyor.

online diyet, uzaktan beslenme danışmanlığı, diyetisyen, klavye, mac, bilgisayar, yazar, yazı, makale, ananas

Yağ ve kas hücreleri, birbirlerinden farklı yapıda olduğundan birbirlerine dönüşmeleri mümkün değildir.

insan anatomisi, human anatomy

Sporla beraber kas hücrelerinin hacimlerinde genişleme görülür. Spor bırakıldığında ise kas hücreleri küçülerek oluşan boşlukta yağ hücreleri genişliyor. Küçülen kas hücreleri, kas kütlenizin azaldığını hissettirirken genişleyen yağ hücreleri kaslarınızın yağa dönüştüğünü hissetmenize yol açabiliyor.

sporcu, spor, kadın, egzersiz, siyah, sarışın, spor salonu, dumbell

Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenerek yağ hücrelerinizi küçültebilir; doğru fiziksel aktivite ile kas hücrelerinizi genişletebilirsiniz. Spor beslenmesi hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

571 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayarak 9.000'i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

1 yorum

Whey proteininin 5 yararlı etkisi! – Momentum · 3 Temmuz 2020 16:20 tarihinde

[…] Düzenli olarak egzersiz yapan veya sporla uğraşan bireylerin protein gereksinimleri yüksektir. Bu gereksinimin bir kısmı, emilim oranı yüksek olan ve iyi tolere edilebilen whey proteinleri ile sağlanabilir. Vücut ağırlığınıza ve aktivite düzeyinize uygun whey proteini gereksiniminizi öğrenmek için hekiminize veya uzman diyetisyeninize başvurun. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir