Kültürü yapılan en eski meyvelerden biri olan üzümün; çekirdeksiz, öküzgözü, iri kara, ada karası, horoz karası, kalecik karası, ak üzüm, gül üzümü, boğazkere, Bornova misketi, kozak, merlot, narince ve yediveren başta olmak üzere 15.000’e yakın çeşidi bulunuyor.

siyah üzüm

Üzüm kabuğunda bulunan resveratrol; antioksidan ve antikanser özellik gösteriyor.

meyve, üzüm, mor yeşil üzüm

İçerdiği proantosiyanidin nedeniyle üzüm çekirdeği, C vitamininden 40 kata kadar daha güçlü antioksidan kapasiteye sahiptir. Ayrıca üzüm çekirdeği, anti-aging etkinlik gösterebilir.

Diyetisyen, Diyet uzmanı, Beslenme uzmanı, Beslenme Diyet Uzmanı, Doktor, Hekim, Beyaz önlük

Ağırlık kaybetmek istiyorsanız ara öğünlerinize 1 su bardağı kadar çekirdekli üzüm eklemenizi ve üzümün çekirdeklerini iyice çiğnenerek tüketmenizi öneriyorum. Sağlıklı günler.

651 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayarak 9.000'i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir