Kısa sürede ve hızlı biçimde ağırlık kaybı sağlayan ancak sağlık açısından pek çok zararlı etkileri bulunan beslenme programlarına şok diyet diyoruz.

besin fotoğrafçılığı, sağlıklı beslenme, online diyet

Şok diyetler, 3-7 gün uygulanarak 30-45 gün ara veriliyor.

tartı, baskül, kilo alma, obezite, kantar, ölçüm, analiz, sanah, uyanma, günaydın

Şok diyet uygulanırken enerji açığı oluşturması nedeniyle fiziksel aktivite düzeyi artırılıyor.

kadın sporcu, fitness, mat, mekik, karın, turuncu, abs

Şok diyetler; yorgunluğa neden olabilir, odaklanmayı güçleştirebilir, metabolizma hızını azaltabilir, karaciğer yağlanmasına yol açabilir, bağışıklık sistemini zayıflatabilir veya kalp krizine neden olabilir.

baskül, kantar, tartı, boy ölçer, kilo verme, zayıflama

Kas kaybına yol açan şok diyetler, vücuttan su atımına neden olduğundan geçici bir ağırlık kaybı oluşturuyor. Şok diyet bırakıldığında ise hızlı şekilde ağırlık artışı gerçekleşiyor.

yemek, gıda, fotoğraf, telefon, kamera, yemek fotoğrafçılığı, online diyet

Aldığınız kiloları bir an önce -hızlıca- vermek istediğinizi biliyorum. Yıllar içinde oluşan hatalı beslenme alışkanlıklarını bir çırpıda değiştirmek, hele ki 3-7 günlük şok diyetlere bel bağlanmak doğru değildir. Beslenmenizi, diğer faktörlerle birlikte ele alarak yaşam biçiminizi değiştirmeye odaklanın. Beslenme ve diyete ilişkin tüm içeriklerimi buradan inceleyin. Bu konuda uzman bir diyetisyenden yardım alın.

Eskişehir ücretsiz Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Metabolik düzeni değiştirmesi nedeniyle şok diyetler rastgele uygulanmamalı. Ağırlık kaybetmek için mutlaka hekiminizle ve uzman diyetisyeninizle görüşmenizi öneriyorum. Sağlıklı günler.

291 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.500’ü aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir