Psiko•Diyetetik

Psikodiyet, beslenme danışmanlığını ve psikolojik danışmanlığı içinde barındıran kapsamlı bir hizmettir. Bu programla birlikte danışanımızı biyolojik, psikolojik ve sosyal yönden bir bütün olarak ele alıp obezite, ağırlık denetimi, yeme bozuklukları, kronik hastalıklarda beslenme ve diyete uyum sağlama konularında destek sağlamaktayız.

Psikodiyet hem diyet hem de psikoloji alanınına ait bilimsel bilgilerden yararlanılarak danışanı çok yönlü şekilde ele alan; Psikolog ve Diyetisyen’in iş birliği içinde yürüttüğü bir programdır.

Psikodiyetle birlikte Beslenme ve Diyet Uzmanı; sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme konusunda uzman bilgisini aktararak danışanının kişisel özellikleri, yaşam biçimi ve sağlık durumuna en uygun beslenme düzenini oluşturup gerekli takipleri yaparken Psikolog da bu süreçte yeme davranışı, diyete uyum sağlama, motivasyon, ağırlık kaybı ve egzersize devam etme gibi konularda yaşanabilen sorunların duygusal, davranışsal ve düşünce boyutunu ele alarak gerekli müdahaleyi yapmaktadır.

462 kişi okudu
Bu yazıyı okuduğunuzu arkadaşlarınıza gösterin