Mandalina, turunç, portakal, limon, greyfurt, bergamot, lime ve kamkat gibi bitkilere turunçgiller veya narenciye deniliyor.

mandalina, mandarin, turunçgiller,

1 · Mandalinada hangi besin ögeleri bulunur?

Mandalina; diyet posası, bitkisel protein, A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini (niyasin), C vitamini, kalsiyum, fosfor, potasyum, demir, pektin ve polifenol içeriyor.

mandalinalar, narenciye, turunçgil, trunçgil

2 · Mandalinanın kanserden koruyucu özelliği var mı?

Mandalinada bulunan hesperidin ve mandalinanın kabuğunda bulunan limonen kanser türlerine karşı vücudu koruyor.

mandalina, mandarin, turunçgiller,

3 · Mandalina, ağırlık kaybını destekliyor mu?

Orta boy bir mandalina (120 gram), 65-70 Kcal’dir. Obezite ile yaşayan veya ağırlık kaybetmeyi hedefleyen bireyler, uzman diyetisyenlerine danışarak ara öğünlerine mandalina ekleyebilirler.

online diyet, uzaktan besienme, online diyetisyen, ofis, kahve, mac

Konu hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler.

386 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.500’ü aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir