Limon, turunç, portakal, mandalina, greyfurt, bergamot, lime ve kamkat gibi bitkilere turunçgiller veya narenciye deniliyor.

sarı, limon, limon ne zaman yenir, limon meyve mi

1 · Limonda hangi besin ögeleri bulunur?

Limon; diyet posası, bitkisel protein, A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini (niyasin), C vitamini, kalsiyum, fosfor, potasyum, demir, pektin ve polifenol içeriyor.

diyet yazıları, marul, limon, dergi, beslenme makalesi, yeşil elma

2 · Limonun kanserden koruyucu özelliği var mı?

Limonda bulunan hesperidin ve limonun kabuğunda bulunan limonen kanser türlerine karşı vücudu koruyor.

detoks, limon, yeşil, yeşillik, sebze, ölçü kabı

3 · Limon, ağırlık kaybını destekliyor mu?

Büyük boy bir limon (120 gram), 50-55 Kcal’dir. Obezite ile yaşayan veya ağırlık kaybetmeyi hedefleyen bireyler, uzman diyetisyenlerine danışarak içme sularına, çorbalarına, salatalarına ve smoothie tariflerine limon ekleyebilirler.

baskül, tartı, kilo ölçme, tartılma, yağ ölçüm cihazı, vücut analizi

Limonda bulunan C vitamini her ne kadar yalnız başına zayıflatıcı etki göstermese de egzersiz sırasında yeterli miktarda alındığında yağ yakımını destekliyor. Limonun ağırlık kaybına yönelik etkilerine yer verdiğim yazımı buradan okuyabilirsiniz.

kadın, erkek, 2 kişi, mutfak, yemek hazırlama, salata, eş, ev hanımı, aile, mutluluk, limon

Konu hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler.

266 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayarak 9.000'i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir