Oda sıcaklığında katı halde bulunması ile tanınan doymuş yağ asitleri, hem bitkisel hem de hayvansal kaynaklı besinlerde bulunabilir.

Kırmızı et, et, kesme kağıdı

Hayvansal kaynaklı besinlerden sağlanan doymuş yağ asitleri

Kırmızı et, hindi eti, tavuk eti ve tereyağı, hayvansal kaynaklı besinlerden sağlanan doymuş yağ asitleri içerir. Kan kolesterol düzeyini artırması nedeniyle hayvansal kaynaklı doymuş yağ asitlerini, uzman diyetisyen danışmanlığında kullanmanızı öneriyorum.

tavuk, hindi, kanatlı eti, beyaz et, limon, biber, önü, sporcu menü

Bitkisel kaynaklı besinlerden sağlanan doymuş yağ asitleri

Hindistan cevizi, bitkisel kaynaklı besinlerden sağlanan doymuş yağ asitleri içerir.

mutfak, yemek hazırlama, pişirme, sağlıklı beslenme, diyetisyen

Doymuş yağ asitleri hakkında geniş ilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

336 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.500’ü aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir