Ana vatanı Amerika kıtası olan biber, ilk kez M.Ö. 7500 yıllarında yetiştirilmiştir.

domates biberi, kırmızı dolmalık biber

Biberin; sivri biber, çarliston biberi, paprika, dolmalık biber, kırmızı biber ve domates biberi gibi çeşitleri bulunuyor.

domates biberi, kırmızı dolmalık biber

Domates biberi; yayvan yapıda tatlı bir biber türüdür. Dış görünüş bakımından domatese benzeyen bu biber, çoğunlukla salça yapımında kullanılıyor.

salça, domates, sarımsak, yeşillik

Domates biberi; A vitamini, C vitamini, riboflavinB6 vitamini, E vitamini, potasyum ve manganez içeriyor.

domates biberi, kırmızı dolmalık biber, kırmızı tatlı biberler

Kan dolaşımını hızlandırıcı etki gösterebilen domates biberini, diyetinize eklemenizi öneriyorum. Detaylı bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler.

460 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayarak 9.000'i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir