Ana vatanı Amerika kıtası olan biber, ilk kez M.Ö. 7500 yıllarında yetiştirilmiştir.

zeytin, zeytin meyvesi, zeytin, mutfak, kahvaltı, yemek hazırlama, açı, kırmızı, domates, biber

Biberin; sivri biber, çarliston biberi, paprika, dolmalık biber, kırmızı biber ve domates biberi gibi çeşitleri bulunuyor.

çarliston, çarli biberi, biber çeşitleri, charlie biber

Çarliston biber, sivri biberden daha kalın, daha etli ve genellikle tatlıdır.

çarliston, çarli biberi, biber çeşitleri, charlie biber

Çarliston biber; salatalarda, sebze yemeklerinde, turşuda, kızartmalarda ve közlemelerde kullanılabildiği gibi salça yapımında tercih ediliyor.

salça, domates, sarımsak, yeşillik

Çarliston biber, C vitamini yönünden son derece zengindir. Ayrıca içeriğinde bulunan kapsaisin nedeniyle çarliston biber, metabolik hızı artırıyor.

besin fotoğrafçılığı, sağlıklı beslenme, online diyet

2-3 adet orta boy (100 gram) çarliston biber, 1 diyet değişimi sebze yerine kullanılıyor. Konu hakkında geniş bilgi için diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

353 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.500’ü aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir