Asırlardır hastalıkları tedavi etmek amacıyla kullanın bitkiler, günümüzde ilaç elde edilmesinde yine aynı amaçla kullanılıyor.

çay, bitki çayı, demleme çay, porselen çay seti, hangi çay

Besin takviyesi; besleyici ya da fizyolojik etkileri bulunan maddelerin, besin ögelerinin veya biyoaktif bileşiklerin yüksek dozlarda kullanılabilen formlarıdır.

doping, ilaç, kapsüli tablet, besin desteği, takviye ürünler

Besin desteği, takviye edici gıda, gıda takviyesi veya suplement olarak da isimlendirilebilen besin takviyeleri; probiyotikler, vitaminler, mineraller, aminoasitler, diyet lifi (posa), doğal ürünler, yağ asitleri ile bunların ekstrelerini de içeren ürünlerdir.

depresyon, antidepresan, ilaç, haftalık,

Besin takviyeleri hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler.

423 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.500’ü aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

3 yorum

3 maddede: “Kırmızı reishi mantarı” – Momentum · 10 Haziran 2020 15:31 tarihinde

[…] kav biçiminde yetişen kırmızı reishi mantarı; kapsül, çay, saşe ve şurup formlarda besin takviyesi olarak […]

Sarı kantaron – Momentum · 15 Haziran 2020 11:03 tarihinde

[…] kantaron (St. John’s wort, Hipericum perforatum), ülkemizde en sık kullanılan besin takviyelerinin başında […]

Bigoreksiya: “Yeteri kadar kaslı değilim!” – Momentum · 23 Temmuz 2020 16:34 tarihinde

[…] sorunlara rağmen kas kütlelerini artırmak için yoğun antrenmanlara devam ettikleri gibi besin takviyelerine de çok miktarda para […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir