Pek çoğunuz daha önce Benfotiyamini duymamış olabilir. Bu vitamin, suda çözünen B1 vitamininin yağda çözünen güçlü bir formudur. Dokulara bağlanma özelliği sayesinde Benfotiyamin, B1 vitamininden kullanılmak üzere dört kat daha uzun süre dokularda kalabilmektedir.

şeker hastalığı, diyabet, diabet, şeker ölçüm cihazı, üç aylık şeker, glikolize hemoglobin, glikometre

Hiperglisemiye bağlı komplikasyonları önleyen Benfotiyamin, bir dönem reçeteli ilaç olarak Avrupa’da kullanılmıştır. Benfotiyamin, transketolaz enzimini aktive ederek yüksek kan şekerinin yol açtığı vasküler tahribatı önlemektedir.

Benfotiyamin hakkında detaylı bilgi için uzman diyetisyeniniz ya da hekiminiz ile görüşün, sağlıklı günler diliyorum.

 

527 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.500’ü aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir