Göbek marul olarak da bilinen aysberg (iceberg); A vitamini, C vitamini, K vitamini, kalsiyum ve potasyum bakımından zengin bir besindir.

aysberg, marul, ice-berg, iceberg (1)

Aysberg, zeaksantin gibi göz sağlığını koruyan bileşenler ile diyabet kontrolünü kolaylaştıran karotenoitler içeriyor.

Diyetinizde bitkilere yer açın Şenol Yıldız

Buzdolabında elma ve muz gibi etilen gazı üreten meyveler ile aysbergin yan yana bulunması, bu marulun erken olgunlaşmasına neden oluyor.

sandviç, ekmek arası, aysberg, salatalık, jambon

Yüksek oranda (% 95) su içermesi ve enerji değerinin düşük olması nedeniyle aysbergi salatalarınıza ve sandviçlerinize eklemenizi öneriyorum.

Eskişehir ücretsiz Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Konu hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün, sağlıklı günler.

188 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.500’ü aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir