Ürettiği jel ve lateks ile tanınan Aloe vera; dünya genelinde yara iyileştirici, nemlendirici ve laksatif (kabızlık giderici) olarak kullanılan bir destektir.

1 Aloe vera’nın yara iyileşmesindeki etkisi

Aloe vera, cilt yanıkları ile yaraları iyileştirici ve dejeneratif eklem hastalığına (osteoartrit) karşı koruyucu olarak pek çok ülkede kullanılmaktadır.

osteoartrit, eklem kireçlenmesi

2 Aloe vera’nın nemlendirici etkisi

Aloe vera, çok sayıda kozmetik ürünün içinde nemlendirici ve güneş koruyucu olarak yer almaktadır. Aloe vera, hem suyu çıkartılarak içilebilen hem de cilt dokusuna sürülebilen bir destektir.

aloe vera, aloe vera kremi, aloe vera hapı

3 Aloe vera’nın laksatif etkisi

İçeriğinde bulunan lateks nedeniyle diyareye (ishal) neden olan Aloe veranın, laksatif olarak kullanımı 2002 yılında ABD’de yasaklanmıştır.

Diyetisyen, Diyet uzmanı, Beslenme uzmanı, Beslenme Diyet Uzmanı, Doktor, Hekim, Beyaz önlük

3 Aloe vera’nın terapötik etkisi

Aloe vera’nın tedavi edici etkisine yönelik yeterli kanıt düzeyinde bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Aloe vera hakkında detaylı bilgi için uzman diyetisyeninize, hekiminize ve eczacınıza danışın. Sağlıklı günler diliyorum.

796 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayarak 9.000'i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir