Ekşi muşmula olarak da bilinen alıç; sarı-turuncu ya da kırmızı renkli küçük meyvedir.

alıç, ekşi muşmula, howthorn,

Alıç çiçeği

1 · Alıç, kalp sağlığını koruyabilir

ABD ve Avrupa’da Howthorn ismiyle kalp sağlığına yönelik besin takviyesi olarak kullanılan alıç, koroner kalp hastalıklarından koruyor.

kalp, maket, damar, koroner arter

2 · Alıç güçlü antioksidan kapasiteye sahiptir

Kersetin (quersetin), kateşin, prosiyanidin, flavonlar, tanen, kafeik asit, bitkisel steroller, ursolik asit, viteksin ve rutin gibi fitokimyasallar içermesi nedeniyle alıç, antioksidan özellik gösteriyor.

alıç, ekşi muşmula, howthorn,

3 · Alıç nasıl kullanılmalı?

Alıç, çay olarak günde 2-3 fincan tüketilebilir. Besin takviyesi şeklinde ise uzman diyetisyen danışmanlığında 6 hafta kullanılabilir.

Diyetisyen, Diyet uzmanı, Beslenme uzmanı, Beslenme Diyet Uzmanı, Doktor, Hekim, Beyaz önlük

Alıç hakkında geniş bilgi için hekiminizle ve uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler.

Görseller: tr.wikipedia.org/wiki/Adi_al%C4%B1%C3%A7
467 kişi okudu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.500’ü aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir. Şenol YILDIZ'ın Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play Kitaplar üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir